Lek. stom. Derek Srokowski
Absolwent wydziału stomatologii UNIVERSITY OF WESTERN ONTARIO w Kanadzie , który ukończył w roku 1987. Od roku 1990 prowadzi własną klinikę dentystyczną, specjalizującą się w dziedzinie protetyki, zaawansowanej rekonstrukcji uzębienia i implantologii. W latach 1993 - 1996 pracował jako asystent profesora na wydziale protetyki na uniwersytecie WESTERN ONTARIO.
więcej...
Implant, implantacja, implantologia
Implant, implantacja, implantologia - to pojęcia już prawie powszechnie znane.
Czy wszędzie podobne i we właściwy sposób rozumiane?
Łatwy dostęp do źródeł informacji sprawia, że istotnia wiedza w tym zakresie jest dość duża, choć przecież niepełna, wielu pacjentom, zwłaszcza poprzestającym na oglądaniu reklam gazetowych i telewizyjnych, implanty kojarzą się po prostu z pięknym uzębieniem, podczas gdy IMPLANT to sztuczny korzeń, służący do osadzenia jednego czy grupy zębów, albo niejako kotwica podtrzymująca protezę. Implantacja jest zabiegiem wprowadzającym do organizmu ciało obce.
Czy istnieje więc groźba jego odrzucenia?
Implanty przyjmują się zwykle bezproblemowo: praktyka wskazuje jedynie na minimalny procent powikłań i to wyłącznie w początkowym okresie gojenia czyli wtedy, gdy te niekorzystne dla pacjenta objawy dają się łatwo skorygować. Nie można w 100% wyeliminować ryzyka, jednak z mojego doświadczenia mogę stanowczo określić je jako minimalne i występujące niezmiernie rzadko.
Czy implanty mają określoną trwałość?
więcej...
Trójmiasto / pomorskie Białystok / podlaskie Rzeszów / podkarpackie Kielce / świętokrzyskie Olsztyn / warmińsko - mazurskie Bydgoszcz / kujawsko - pomorskie Lublin / lubelskie Szczecin / zachodniopomorskie Łódź / Łódzkie Zielona Góra / lubuskie Wrocław / Dolnośląskie Opole / opolskie Katowice / śląskie Kraków / małopolskie Warszawa / mazowieckie Poznań / Wielkopolskie
Zobacz również:
publikacje i artykyły (5)

 Redakcja portalu:
 redakcja@stomatologia-polska.pl

 Sprzedaż reklam:
 temidaczasopisma@post.pl

Copyright C 2007 Wydawnictwo Temida   |  Wykonanie